Circuit breaker, 125A, 3 pole, NZMN2-A125 259091
Lokaler Index:
ALP110MOEL
Katalognummer:
259091
EAN-Code:
Hersteller: EATON
Number of poles: 3
Rated current [A]: 125
Preis:
gross / stk.
(inklusive MwSt 23%)
bis zu 2 Wochen
Auf Bestellung
Menge stk.
(mehrere:
1
Zur Angebotsanfrage hinzufügen
Zur Zwischenablage hinzufügen
Drucken
Produktbeschreibung
Circuit breaker, 125A, 3 pole, NZMN2-A125
Technische Daten
  • Number of poles
    3
  • Rated current [A]
    125
Weitere technische Daten
  • Rated permanent current Iu
    125 A
  • Rated short-circuit breaking capacity lcu at 400 V, 50 Hz
    50 kA
  • Adjustment range short-term delayed short-circuit release
    0 ... 0 A
  • Integrated earth fault protection
    No
  • Device construction
    Built-in device fixed built-in technique
  • DIN rail (top hat rail) mounting optional
    Yes
  • Number of auxiliary contacts as normally open contact
  • With switched-off indicator
    No
  • Position of connection for main current circuit
    Front side
  • Complete device with protection unit
    Yes
  • Motor drive optional
  • Rated voltage
    690 ... 690 V
  • Overload release current setting
    100 ... 125 A
  • Adjustment range undelayed short-circuit release
    750 ... 1250 A