16mm2 2-way phase self-clamping in series KYA16LH2
local index:
RRR1M3HAGE
Catalog number:
KYA16LH2
EAN code:
Manufacturer: HAGER
Energy lost in cables [W]: 1
Depth [mm]: 12
Color: Gray
Price:
gross / pcs.
(including VAT 23%)
up to 10 weeks
On request
Quantity pcs.
(multiplicity:
1
Add to inquiry
Add to clipboard
Print
Product description
Phase series self-clamp:
  • 16mm²,
  • 2-way
Technical data
  • Energy lost in cables [W]
    1
  • Color
    Gray
  • Rated current [A]
    76
  • Wire cross-section (cord) [mm²]
  • PKWIU
  • Depth [mm]
    12
  • Material
    Polyamide
  • power loss [W]
  • Conductor cross-section (wire) [mm²]
Other technical data
  • Rated current In
    76 A
  • Material insulation body
    Thermoplastic
  • Height
    50.5 mm
  • Colour
    Grey
  • Mounting method
    Other
  • Width
    79.1 mm
  • Depth
    12 mm