Microwave motion sensor DRM-01-24V DRM-01-24V
Index local:
APK004FIFQ
Numéro de catalogue:
DRM-01-24V
Code EAN:
Producteur: F&F
Frequency [GHz]: 5.8
Color: White
Detection field: 360°
Prix:
gross / pcs.
(y compris la TVA 23%)
jusqu'à 2 semaines
Sur commande
Quantité pcs.
(plusieurs:
1
Ajouter à la demande de devis
Ajouter au presse-papiers
Imprimer
Description du produit
DRM-01 surface mounted microwave motion sensor.
Technical data:
  • load current  <5A
  • frequency of microwave radiation:5.8GHz
  • radiation power <10mW
  • detection field 360°
  • detection radius - adjustable (for h=2.5m)  1-10m
  • trigger speed - adjustable  45-2000Lx
  • receiver activation time - adjustable 5sec-12min
  • switching on delay  1sec
  • protection level: IP20
  • color: white
Application:
Données techniques
  • Frequency [GHz]
    5.8
  • Detection field
    360°
  • Accurate color
    White
  • Color
    White
  • Level of security
    IP20
  • PKWIU
Autres données techniques
  • Model
    Movement sensor
  • With DALI interface
    No
  • Animal zone
    No
  • Background monitoring
  • Scan angle
    0 °
  • Staircase light controller
    Yes
  • Max. reach sideways
    10 m
  • Max. reach frontally
    10 m
  • Suitable for wireless transmission
  • With remote control
  • Response value luminosity adjustable
    Yes
  • Teach-function for response value luminosity
  • Mounting method
    Other
  • Suitable for wall mounting
  • Material
    Plastic
  • Halogen free
  • Anti-bacterial treatment
  • RAL-number (similar)
    9003
  • Impact strength
    IK00
  • Frequency
    0 ... 50 Hz
  • Min. switch-on time
    5 s
  • Switch-off delay
    0 s
  • Detection angle horizontal
  • Max. switching power
    120 W
  • Suitable for C-load
  • Temperature
    -25 ... 50 °C
  • Min. starting current
    0 A
  • Substation input
  • With acoustic sensor
  • Height
    93 mm
  • Diameter
    0 mm
  • Built-in depth
    93 mm
  • Built-in diameter
    0 mm
  • Connection cable length
    0 mm
  • Constant light control
  • HVAC-control
  • Creep-under protection
  • Networkable
  • Optimum mounting height
    6 m
  • Bridging switch
  • Max. presence range
    0 m²
  • Diameter reach on floor
    20 m
  • Remote operation
  • Response value sensitivity adjustable
  • With signal unit
  • Dim function with dimmer basic element
  • Suitable for ceiling mounting
  • Connection type
    Push-in clamp
  • Material quality
    Thermoplastic
  • Surface finishing
    Matt
  • Colour
  • Degree of protection (IP)
    IP20
  • Voltage type
    AC/DC
  • Nominal voltage
    18 ... 24 V
  • Max. duty cycle
    12 min
  • Switching-on delay
    1 s
  • Response value luminosity
    2 ... 2000 lx
  • Max. switching power LED
    60 W
  • Number of switching zones
    1
  • Max. starting current
    5 A
  • Control current
    0 mA
  • With alarm function
  • Width
    46 mm
  • Depth
    42 mm
  • Built-in width
    46 mm
  • Built-in length
    42 mm
  • Min. depth of built-in installation box
    45 mm