Power contactor, DILMP200 109930
Indice locale:
ATD095MOEL
Numero di catalogo:
109930
Codice EAN:
Produttore: EATON
Rated voltage [V]: 24
Prezzo:
gross / pezzi
(inclusa IVA 23%)
fino a 2 settimane
Su ordinazione
Quantità pezzi
(multiplo:
1
Aggiungi alla richiesta di preventivo
Aggiungi agli appunti
Stampa
Descrizione del prodotto
Power contactor, DILMP200
Dati tecnici
  • Rated voltage [V]
    24
Altri dati tecnici
  • Rated control supply voltage AC 50 Hz
    0 ... 0 V
  • Rated control supply voltage DC
    24 ... 27 V
  • Rated operation current Ie at AC-1, 400 V
    200 A
  • Rated operation power at AC-3, 400 V
    55 kW
  • Rated operation power at AC-4, 400 V
    75 kW
  • Modular version
    No
  • Number of auxiliary contacts as normally closed contact
  • Number of normally closed contacts as main contact
  • Rated control supply voltage AC 60 Hz
    0 ... 0 V
  • Voltage type for actuating
    DC
  • Rated operation current Ie at AC-3, 400 V
    115 A
  • Rated operation current Ie at AC-4, 400 V
    136 A
  • Rated operation power NEMA
    93 kW