ZJU-24 connector R34RR-07010001003
local index:
TES011ERGO
Catalog number:
R34RR-07010001003
Click on the photo to enlarge
Manufacturer:
ERGOM
short name:
ZJU-240
See full description
Price:
gross / pcs.
(including VAT 23%)
up to a week
On request
Quantity pcs.
(multiplicity:
1
Add to cart
Add to inquiry
Add to clipboard
Print
Ask about the product
Product description
Technical data
Manufacturer details
Bulk packaging
Product description
ZJU-24 connector
Expand full description ▼
Technical data
short name
ZJU-240
PKWIU
Other technical data
Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve
70 ... 240 mm²
Connectable conductor cross section solid-core
70 ... 240 mm²
Rated voltage
1000 V
Type of electrical connection 2
Screw connection
Number of poles
1
Mounting method
DIN rail (top hat rail) 35 mm
Operating temperature
-25 ... 55 °C
Width/grid dimension
37 mm
Closing plate required
No
With integrated feed-through flange
No
Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve
70 ... 195 mm²
Rated current In
415 A