ZJU-24 connector R34RR-07010001003
local index:
TES011ERGO
Catalog number:
R34RR-07010001003
Manufacturer: ERGOM
short name: ZJU-240
Price:
gross / pcs.
(including VAT 23%)
up to a week
On request
Quantity pcs.
(multiplicity:
1
Add to inquiry
Add to clipboard
Print
Product description
ZJU-24 connector
Technical data
  • short name
    ZJU-240
  • PKWIU
Other technical data
  • Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve
    70 ... 240 mm²
  • Connectable conductor cross section solid-core
    70 ... 240 mm²
  • Rated voltage
    1000 V
  • Type of electrical connection 2
    Screw connection
  • Number of poles
    1
  • Mounting method
    DIN rail (top hat rail) 35 mm
  • Operating temperature
    -25 ... 55 °C
  • Width/grid dimension
    37 mm
  • Closing plate required
    No
  • With integrated feed-through flange
    No
  • Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve
    70 ... 195 mm²
  • Rated current In
    415 A