Cam switch 40A, circuit switch 0-1-2-3, in OB2 housing ŁK40-2.8445\OB2
Внутрішній артикул:
ALK103SPAM
№ каталоговий:
ŁK40-2.8445\OB2
Код EAN:
Виробник: SPAMEL
Color: Black
Continuous current [A]: 40
Level of security: IP65
Ціна:
gross / шт.
(з ПДВ 23%)
до 2 тижнів
На замовлення
Кількість шт.
(багаторазовий:
1
Додати до запиту на пропозицію
Додати в буфер обміну
Роздрукувати
Опис товару
Технічні дані
  • Color
    Black
  • Level of security
    IP65
  • Accurate color
    Black
  • Continuous current [A]
    40
  • Rated operational power at AC-3, 400 V [kW]
Інші технічні дані
  • Model
    Reverser
  • With retraction in 0-position
    No
  • Rated operation power at AC-3, 400 V
    20 kW
  • Number of auxiliary contacts as normally closed contact
  • Number of auxiliary contacts as change-over contact
  • Suitable for front mounting
    No
  • Suitable for intermediate mounting
  • Housing material
    Plastic
  • Type of electrical connection of main circuit
    Screw connection
  • With zero (off) position
    Yes
  • Rated permanent current Iu
    40 A