Cam switch 16A, L-O-R reversing switch, in OB11 housing SK16-3.8368\OB11
Внутрішній артикул:
ALK082SPAM
№ каталоговий:
SK16-3.8368\OB11
Код EAN:
Виробник: SPAMEL
Continuous current [A]: 16
Level of security: IP65
Rated operational power at AC-3, 400 V [kW]: 3.5
Ціна:
gross / шт.
(з ПДВ 23%)
Доступний 17 шт.
Самовивіз через 1 год
Кількість шт.
(багаторазовий:
1
Додати до запиту на пропозицію
Додати в буфер обміну
Роздрукувати
Опис товару
Cam switch 16A, L-O-R reversing switch, in OB11 housing. Cam switches are electric rotary multi-circuit switches adapted to switch on and off currents. Cam switches are used in the circuits of low voltage electrical installations, especially as circuit breakers, disconnectors, switches and control switches. Cam switches can be installed indoors (pollution degree 3 - industrial use) at -40...+70°C.
Технічні дані
  • Continuous current [A]
    16
  • Rated operational power at AC-3, 400 V [kW]
  • Level of security
    IP65
Інші технічні дані
  • Model
    Reverser
  • With retraction in 0-position
    No
  • Rated operation power at AC-3, 400 V
    3.5 kW
  • Number of auxiliary contacts as normally closed contact
  • Number of auxiliary contacts as change-over contact
  • Suitable for front mounting
    No
  • Suitable for intermediate mounting
  • Housing material
    Plastic
  • Type of electrical connection of main circuit
    Screw connection
  • With zero (off) position
    Yes
  • Rated permanent current Iu
    16 A