16A cam switch, 0-1 three-pole switch, in OB11 enclosure SK16-2.8211\OB11
Index local:
ALK079SPAM
Numéro de catalogue:
SK16-2.8211\OB11
Code EAN:
Producteur: SPAMEL
Continuous current [A]: 16
Level of security: IP65
Rated operational power at AC-3, 400 V [kW]: 3.5
Prix:
gross / pcs.
(y compris la TVA 23%)
Accessible 30 pcs.
Ramassage en 1h
Quantité pcs.
(plusieurs:
1
Ajouter à la demande de devis
Ajouter au presse-papiers
Imprimer
Description du produit
Données techniques
  • Continuous current [A]
    16
  • Rated operational power at AC-3, 400 V [kW]
  • Level of security
    IP65
Autres données techniques
  • Model
    Reverser
  • With zero (off) position
    Yes
  • Rated permanent current Iu
    16 A
  • Degree of protection (IP), front side
    IP65
  • Number of auxiliary contacts as normally open contact
  • Suitable for floor mounting
    Yes
  • Suitable for distribution board installation
    No
  • Complete device in housing
  • Type of control element
    Turn button
  • Number of poles
    3
  • With retraction in 0-position
    No
  • Rated operation power at AC-3, 400 V
    3.5 kW