160A 3-pole+N switch disconnector RSI-4160N\W03
Внутрішній артикул:
ALI003SPAM
№ каталоговий:
RSI-4160N\W03
Код EAN:
Виробник: SPAMEL
Rated insulation voltage [V]: 690
Continuous current [A]: 160
Level of security: IP20
Ціна:
gross / шт.
(з ПДВ 23%)
до тижня
На замовлення
Кількість шт.
(багаторазовий:
1
Додати до запиту на пропозицію
Додати в буфер обміну
Роздрукувати
Опис товару
RSI compact switch disconnectors are designed for operation in circuits with a rated voltage of up to 690 V, in the AC-21A...AC-23A utilization categories and in DC circuits with a voltage of up to 220 V. The disconnectors can be installed in closed rooms (3 degree of pollution - industrial purpose), at the temperature from -40°C to +70°C.
Технічні дані
  • Rated insulation voltage [V]
    690
  • Level of security
    IP20
  • Continuous current [A]
    160
Інші технічні дані
  • Version as main switch
    Yes
  • Version as safety switch
    No
  • Version as reversing switch
    No
  • Max. rated operation voltage Ue AC
    690 V
  • Rated operation power at AC-23, 400 V
    30 kW
  • Number of poles
    4
  • Number of auxiliary contacts as normally open contact
  • Motor drive optional
  • Voltage release optional
  • Suitable for floor mounting
    Yes
  • Suitable for front mounting centre
  • Suitable for intermediate mounting
  • Interlockable
  • Degree of protection (IP), front side
    IP20
  • Version as maintenance-/service switch
  • Version as emergency stop installation
  • Number of switches
    1
  • Rated permanent current Iu
    160 A