Current transformer 100/5 1-phase class 1 LVZ00SE100-5K1
Indice locale:
AUK039HAGE
Numero di catalogo:
LVZ00SE100-5K1
Codice EAN:
Produttore: HAGER
Rated frequency [Hz]: 60
Length [mm]: 50
Depth [mm]: thirty
Prezzo:
gross / pezzi
(inclusa IVA 23%)
fino a 10 settimane
Su ordinazione
Quantità pezzi
(multiplo:
1
Aggiungi alla richiesta di preventivo
Aggiungi agli appunti
Stampa
Descrizione del prodotto
Current transformer 100/5 1-phase class 1
Dati tecnici
  • Rated frequency [Hz]
    60
  • Depth [mm]
    thirty
  • Input power [VA]
    2.5
  • Level of security
    IP10
  • Connection type
    Screw connection
  • Operating temperature range [°C]
    from -40 to 40
  • Gear
    100;5
  • storage temperature [°C]
    from -40 to 75
  • Wire cross-section (cord) [mm²]
    1 - 6
  • PKWIU
  • Length [mm]
    50
  • Power [VA]
    2.5
  • Installation
    On the TH-35 rail
  • Width [mm]
    49.5
  • Height [mm]
    70
  • Accuracy [s]
    1
  • Opening diameter [mm]
    21
  • Rated insulation voltage [kV]
    3
  • Conductor cross-section (wire) [mm²]
Altri dati tecnici
  • Model
    Pipe stick current converter
  • Rated secondary current
    5 A
  • Overcurrent limiting factor
    FS 5
  • Opening diameter
    21 mm
  • Number of primary inputs
  • Rated primary current
    100 A