Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Podkategorie

Znaleziono 8 produktów
Strona: 1 z 1

Ładowarka Energizer Universal Charger

Producent: ENERGIZER
Indeks lokalny: AUC002ENGR
Nr katalogowy: 7638900423716
Kod EAN: 7638900423716
W magazynach 23 szt.
DHL, Inpost - dostawa 1-3 dni
Stava - dostawa do 3h
Ilość
szt.

0

Cena: 174,67 zł brutto

Ładowarka Energizer Maxi PLUS AA

Producent: ENERGIZER
Indeks lokalny: AUC013ENGR
Nr katalogowy: 7638900321401
Kod EAN: 7638900321401
Brak w magazynie
do 4 tygodni
Ilość
op.

0

Cena: 558,26 zł brutto

Ładowarka Li-lon 18V

Producent: HAUPA
Indeks lokalny: AUC002HAUP
Nr katalogowy: 215513
Kod EAN: 4011923577384
Brak w magazynie
do 2 tygodni
Ilość
szt.

0

Cena: 1733,51 zł brutto

Zasilacz do ładowania akumulatorów Z2 wtyk 5,5mm

Producent: SONEL
Indeks lokalny: AUC001SONE
Nr katalogowy: WAZAS5X5Z2
Kod EAN: 5907624000773
Brak w magazynie
do tygodnia
Ilość
szt.

0

Cena: 196,86 zł brutto

Zasilacz do ładowania akumulatorów Z3 do MPI-508 MPI-511 wtyk uniwersalny

Producent: SONEL
Indeks lokalny: AUC002SONE
Nr katalogowy: WAZASJZ3
Kod EAN: 5907624000780
Brak w magazynie
do tygodnia
Ilość
szt.

0

Cena: 286,34 zł brutto

Ładowarka Energizer Base (bez akumulatorków)

Producent: ENERGIZER
Indeks lokalny: AUC007ENGR
Nr katalogowy: 7638900314885
Kod EAN: 7638900314885
Brak w magazynie
Ilość
szt.

0

Cena: 27,32 zł brutto

Ładowarka Energizer Compact Charger +4xAA 2300mAh Extreme

Producent: ENERGIZER
Indeks lokalny: AUC001ENGR
Nr katalogowy: 7638900325645
Kod EAN: 7638900325645
Brak w magazynie
Ilość
szt.

0

Cena: 85,78 zł brutto

Ładowarka sieciowa 2 x USB, 5VDC/2,1A, wtyczka 2P/II biały

Producent: ORNO POLSKA
Indeks lokalny: AUC003ORNO
Nr katalogowy: OR-AE-1392
Kod EAN: 5902560320008
Brak w magazynie
Ilość
szt.

0

Cena: 20,70 zł brutto
16 24 32 Produktów na stronie
Ładowarki akumulatorów

Kategoria zawiera różnorodne ładowarki służące do napełniania energią elektryczną wyczerpanych akumulatorów. Dzięki temu nie ma konieczności kupowania i wymieniania zużytych baterii wykorzystywanych do zasilania rozmaitych sprzętów domowych. Zamiast tego wystarczy umieścić używane akumulatory w stacji ładującej, a następnie podpiąć ją do sieci. Po kilku godzinach tego typu źródła energii powinny być gotowe do dalszego działania. Poszczególne modele ładowarek różnią się od siebie kilkoma parametrami. Przed zakupem warto upewnić się, do jakiego typu akumulatorów przeznaczony jest konkretny produkt.

Zalety ładowarek do akumulatorów

Używanie akumulatorów zamiast tradycyjnych baterii wiąże się z wieloma korzyściami. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest oczywiście wygoda. Bardzo często baterie wyczerpują się w najmniej spodziewanym momencie. Zwykle nie posiada się akurat pod ręką kolejnych „paluszków”, które umożliwiłyby dalsze działanie wybranego urządzenia. Korzystanie z akumulatorów rozwiązuje ten problem – w przypadku ich wyczerpania, wystarczy na określony czas podłączyć je do ładowania. Innym atutem używania zamienników dla tradycyjnych baterii są kwestie ekonomiczne.

Raz zakupione akumulatory i ładowarka mogą służyć przynajmniej kilka lat. W ogólnym rozrachunku jest to więc o wiele bardziej opłacalne niż kupowanie raz w miesiącu kolejnej paczki baterii. Warto wspomnieć również o względach ekologicznych. Ogniwa alkaliczne są trudne do utylizacji – po zużyciu nie mogą być wrzucone do kubła na śmieci. Należy umieścić je w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach, które znajdują się np. w sklepach z elektroniką. Samo wytwarzanie baterii ma szkodliwy wpływ na środowisko. Ograniczenie korzystania z takich źródeł energii i zastąpienie ich wielorazowymi akumulatorami jest dla otaczającego nas świata o wiele bardziej korzystne.

Oczywiście, nośniki energii przeznaczone do ponownego naładowania mają swoje mankamenty. Z czasem ich pojemność maleje, nawet jeśli nie były przesadnie eksploatowane. Z każdym kolejnym napełnieniem zmniejsza się również ich wydajność. Wciąż jednak pozostają rozwiązaniem dużo bardziej oszczędnym i wygodnym od klasycznych baterii używanych do zasilania np. domowych zegarów, pilotów do TV, kontrolerów do konsol czy zabawek.

Jak wybierać ładowarki akumulatorów?

Osoby decydujące się na akumulatory zwracają przede wszystkim uwagę na ich pojemność, czas ładowania oraz typ. W przypadku ostatniego kryterium wyróżnić można modele niklowo-kadmowe (NiCd), niklowo-cynowe (NiZn), NiMH (niklowo-metalowo-wodorowe) non-LSD oraz NiMH LSD. Najwydajniejsze wydają się te ostatnie. Skrót LSD oznacza Low Self Discharge, co można przetłumaczyć jako niski współczynnik samorozładowania. Tego rodzaju akumulatory dłużej trzymają zgromadzoną energię w momencie, gdy nie są fizycznie używane. Są to też modele najdroższe, przy czym sprawdzą się w przypadku sprzętów, których używamy wyjątkowo często. Akumulatory NiCd są obecnie rzadko spotykane i trudno dostępne. Z kolei ogniwa NiZn najlepiej sprawdzają się w urządzeniach wymagających wyższego napięcia wyjściowego. Są to również modele najbardziej przyjazne środowisku.

Kupując akumulatory, warto jednak od razu dobrać do nich odpowiednią ładowarkę. Parametry tego sprzętu też mają ogromne znaczenie dla użytkowania ogniw wielorazowego użytku. Korzystanie z niewłaściwej bazy ładującej może znacząco skrócić żywotność akumulatora. Podestowym błędem popełnianym przez osoby wybierające ładowarki jest skupienie się jedynie na parametrze szybkości ładowania. Krótki czas napełnienia akumulatora energią nie oznacza, że urządzenie pracuje wydajnie i nie niszczy przy okazji ogniw. Warto zweryfikować, czy dana ładowarka wyposażona została w specjalny układ mikroprocesorowy umożliwiający monitorowanie prądu oraz napięcia oraz dostosowania tych wartości w zależności od typu obsługiwanych akumulatorów.

Ładowarki do akumulatorów w praktyce. O tym warto pamiętać

Pod uwagę warto wziąć także możliwość ładowania pojedynczych „paluszków”. Najtańsze modele ładowarek zwykle umożliwiają napełnianie jednocześnie co najmniej kilku sztuk tego typu źródeł energii. Najlepiej, gdy ładowarki mają możliwość zasilania napięciem sieciowym 100-230V. Dzięki temu można z nich korzystać prawdopodobnie w każdym możliwym miejscu z dostępem do prądu. Oczywiście w sprzedaży dostępne są ładowarki do akumulatorów o różnym rozmiarze, przy czym najczęściej można się spotkać z urządzeniami przeznaczonymi do ogniw AA i AAA. Coraz powszechniejsze stają się także modele inteligentne, które poza monitoringiem napięcia oraz czasu ładowania dokonują pomiaru temperatury. Najnowocześniejsze ładowarki automatycznie wyłączają się, gdy przekroczona zostanie jedna z zaprogramowanych fabrycznie granicznych wartości.

Producenci ładowarek zwracają także coraz częściej uwagę na kwestie estetyczne. Do sprzedaży trafiają urządzenia o atrakcyjnym designie. Bardzo ważny jest też komfort użytkowania sprzętu. Nowoczesne ładowarki są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo można spakować je np. do torby podróżnej i używać chociażby w hotelu.

W el12.pl znajdziesz szeroki wybór markowych ładowarek do akumulatorów

W ofercie sklepu internetowego el12 znaleźć można kilka rodzajów ładowarek do akumulatorów. Posiadamy asortyment od renomowanych producentów tego typu sprzętu. Sprzedajemy urządzenia takich marek jak Energizer, Haupa, Orno Polska oraz Sonel. Posiadamy ładowarki obsługujące różną liczbę ogniw wymagających ponownego napełnienia energią elektryczną. Oferujemy również modele uniwersalne, przeznaczone do obsługi np. czterech akumulatorów R6/AA, R03/AAA, R14/C, R20/D i dwóch typu 6F22/9V. Z prostszych urządzeń mamy w swojej ofercie również ładowarkę sieciową z dwoma wejściami typu USB i wskaźnikiem LED. Urządzenie przypominające kształtem wtyczkę sieciową umożliwia ładowanie wielu urządzeń takich jak smartfony, tablety, rozmaite urządzenia mobilne, latarki, lampki nocne itp.

W sklepie EL12 można znaleźć także ładowarki bardziej specjalistyczne. Do takich należy zaliczyć chociażby zasilacze do ładowania akumulatorów MPI-508 oraz MPI-511. To ogniwa wykorzystywane do zasilania urządzeń elektronicznych potrzebujących większej ilości energii, np. laptopów. Oferowane zasilacze stanowią zamienniki dla oryginalnych ładowarek dołączanych fabrycznie dla poszczególnych modeli komputerów przenośnych. Posiadamy zasilacze o wtyku typu Z2 5,5 mm oraz o wtyku uniwersalnym. To produkty wysokiej jakości, wykonane z trwałego tworzywa sztucznego. Prowadzimy także sprzedaż wysoko zaawansowanych ładowarek Li-Ion kompatybilnych ze wszystkimi akumulatorkami obsługującymi napięcie znamionowe 18V. Tego rodzaju sprzęt może być wykorzystany m.in. do ponownego naładowania rozmaitych elektronarzędzi, z których korzysta się zarówno w domowych, jak i w profesjonalnych warsztatach.

Poszczególne sprzęty dostępne w ofercie mogą być w danej chwili niedostępne w magazynie. Wówczas czas realizacji zamówienia wynosi maksymalnie cztery tygodnie. Najczęściej jednak sprzętu dostarczane są pod adres kupującego w przeciągu trzech dni. Adnotacja o stanie magazynowym poszczególnego produktu widnieje na jego karcie.

Mapa kategorii
Copyright - 2023 Przedsiębiorstwo el12 Sp z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sklep elektryczny el12 - internetowa hurtownia elektryczna.