TEHALIT.LF Wiring trunking 15x15 black LF1501509011
local index:
TKP087TEHA
Catalog number:
LF1501509011
EAN code:
Manufacturer: TEHALIT
Halogen free: NO
Length [mm]: 2000
Color: Graphite
Large-size product
Price:
gross / pcs.
(including VAT 23%)
up to 4 weeks
On request
Quantity pcs.
(multiplicity:
1
Add to inquiry
Add to clipboard
Print
Product description
Series characteristics:
Technical data
  • Halogen free
    NO
  • Color
    Graphite
  • Family
    TEHALIT.LF
  • Height [mm]
    15
  • Surface finish
    Natural
  • Number of chambers
    1
  • PKWIU
  • Length [mm]
    2000
  • Material
    PVC
  • Width [mm]
    15
  • Operating temperature range [°C]
    from -5 to 65
  • Usable cross-section [mm²]
    150
  • Protective film
    NO
Other technical data
  • Height
    15 mm
  • Length
    2000 mm
  • Material
    Plastic
  • Halogen free
  • Suitable for circuit integrity
  • Transparent
  • Number of permanent partitions
    0
  • Type of fastening
    Bottom perforation
  • With cable fixing clip
  • With duct connector
  • Pre-stamping
  • Width
    15 mm
  • Useful cross section
    150 mm²