Current transformer 250/5A 2.5VA class 1 SRA02505
Místní index:
AUK007HAGE
Katalogové číslo.:
SRA02505
EAN kód:
Výrobce: HAGER
Rated frequency [Hz]: 50/60
Depth [mm]: thirty
Accuracy class: 1
Cena:
gross / kusů.
(včetně DPH 23%)
do 2 týdnů
Na zakázku
Množství kusů.
(vícenásobné:
1
Přidat do žádosti o cenovou nabídku
Přidat do schránky
Vytisknout
Popis produktu
Current transformers
  • Secondary current: 5 A,
  • Primary current range: 50 to 2000 A,
  • used in indirect current measurement systems (electricity meters, multifunction meters),
  • measuring input (primary side of the transformer) for round conductors and bars,
  • can be mounted on a flat surface or on a 35 mm DIN rail.
Technické údaje
  • Rated frequency [Hz]
    50/60
  • Accuracy class
    1
  • Connection
    Screw
  • Height [mm]
    70
  • PKWIU
  • Depth [mm]
    thirty
  • Rated insulation voltage [V]
    3000
  • Width [mm]
    49.5
  • Gear
Další technické údaje
  • Model
    Attachable current transformer
  • Rated secondary current
    5 A
  • Overcurrent limiting factor
    FS 5
  • Snap mounting
    Yes
  • Number of primary inputs
  • Rated primary current
    250 A