Electromagnetic relay 230V PP-1Z-LED-230V
Indeks lokalny:
APE017FIFQ
Numer katalogowy:
PP-1Z-LED-230V
Kod EAN:
Producent: F&F
Shutdown time [ms]: max 20
Power [W]: 0.6
Level of security: IP20
Cena:
gross / szt.
(w tym VAT 23%)
do 2 tygodni
Na zamówienie
Ilość szt.
(wielokrotność:
1
Dodaj do zapytania ofertowego
Dodaj do schowka
Drukuj
Opis produktu
Electromagnetic relays in a housing for direct mounting in a Ø60 flush-mounted box.
Dane techniczne
  • Shutdown time [ms]
    max 20
  • Level of security
    IP20
  • Power [V]
    100/265
  • Package width [mm]
    50
  • Tripping time [ms]
    max 40
  • Power [W]
    0.6
  • Mechanical durability
    5000000 cycles
  • Package height [mm]
    25
  • Package weight [kg]
    0.2
  • PKWIU
Pozostałe dane techniczne
  • Type of electric connection
    Screw connection
  • With detachable clamps
    No
  • Rated control supply voltage AC 50 Hz
    100 ... 265 V
  • Rated control supply voltage DC
    230 ... 230 V
  • Drive, switching attitude
    Mono stable
  • Type of switch contact
    Single contact
  • Voltage type (operating voltage)
    AC/DC
  • Operating voltage AC 60 Hz
    100 ... 265 V
  • Degree of protection (IP)
    IP20
  • Height
    43 mm
  • Complete with socket
    No
  • With LED indication
    Yes
  • Rated control supply voltage AC 60 Hz
    100 ... 265 V
  • Voltage type for actuating
    AC/DC
  • Number of contacts as normally open contact
  • With forced-guided contacts
  • Operating voltage AC 50 Hz
    100 ... 265 V
  • Nominal current
    16 A
  • Width
    48 mm
  • Depth
    25 mm